قیمت لوله استیل ۳۰۴


قیمت لوله استیل  ۳۰۴ , دانستنیها و اطلاعات جامع و مفید برای اطلاع از فروش لوله استیل ۳۰۴ و آشنایی کامل با جنس و آلیاژ انواع لوله استیل+قیمت درسایت گروه پتروپارسیان : انواع لوله استنلس استیل ۳۰۴ از لحاظ نوع ساخت به دو نوع لوله استیل بدون درز و لوله استیل درز دار تقسیم میشود که بنا به میزان فشار و نوع سیال بکار میرود . انواع لوله مانیسمان استیل (seamless pipe) در رده های (اسکجوئل) sch10 , sch20 , sch40 , sch80 و sch160 قابل ارائه میباشد . همچنین لوله های درزدار (E SEAMLESS) در دره های SCH10 و SCH40 و SCH80 موجود میباشد که در انواع لوله های درز مارپیچ (SPIRAL) و درز مستقیم یا ساده (STRETCH) یا (ERW)تقسیم میشوند . همچنین لوله های استیل از نظر نوع کاربرد به انواع لوله صنعتی , لوله استیل صنایع شیری (استیل صنایع غذایی و دارویی) , لوله استیل دکور(استیل دکوراتیو) , تیوب استنلس استیل ۳۰۴ (مصارف هیدرولیکی و تحت فشار بالا).

لوله های فولاد ضد زنگ(stainless steel) بیشتر در مایعات اسیدی و سیالاتی که دارای خورندگی زیاد هستند استفاده میشود مانند پتروشیمی , نفت , صنایع غذایی .

خواص اصلی لوله استنلس استیل در موارد ذیل خلاصه می گردند:


*
مقاومت در برابر حرارت و درجه های بالا.
*
ظاهر جذاب و براق.

* هزینه ناچیز در طول عمر مفید لوله ها .
*
بصورت کامل قابل بازیافت است .
*
سادگی تولید محصول استنلس استیل .

*مقاومت در برابر خوردگی

* از نظر قابلیتهای بیولوژیکی خنثی می باشد .

قیمت لوله استیل ۳۰۴ – پترو پارسیان عرضه بهترین قیمت لوله استیل ۳۰۴

پتروپارسیان واردات لوله مانیسمان (4)

انواع استنلس های بگیر(غیر مغناطیسی) گروه ۴۰۰ : پرمصرف ترین گرید استنلس استیل در این گروه نوع (AISI 430) یا ۴۰۱۶/۱ می باشد . این نوع از استنلس استیل ها در شرایطی که حفظ ظاهری و سطحی در اولویت بوده و شرایط سخت محیطی موجود نمی باشد ، دارای کاربرد فراوانی می باشند. افزایش مولیبدن و کروم در این نوع از استنلس استیل ها باعث افزایش مقاومت در برابر خوردگی و اضافه نمودن تیتانیوم و نیوبیوم نیز خاصیت جوش پذیری را افزایش می دهند.
تقسیم بندی استنلس استیل های مغناطیسی( بگیر)
گروه یک:
این گروه شامل استنلس استیل های ۴۰۹- ۴۱۰- ۴۲۰- ۴۱۰L که کروم موجود انها بین ۱۰ تا ۱۴ درصد می باشد و ۳۰ درصد کل مصرف این نوع استنلس استیل را شامل می گردد. این گروه دارای کم ترین میزان کروم و ارزانترین نوع استنلس استیل ها می باشد . در محیط های غیره خورنده و یا دارای خورندگی ناچیز و یا جاهایی که مقدار کمی از زنگ زدگی سطحی قابل قبول میباشد مصرف می گردد. بیشتر درفضای بسته ( شرایطی که با آب در تماس مستقیم نبوده و یا به صورت دائم خشک است و رطوبت پایین میباشد) و نیز برای صدا خفه کن اگزوزها ی ماشین مصرف عمده دارد.
سری ۴۱۰ L جهت استفاده در کانتینرها – اتوبوسها و مینی بوسها و اخیراً فریمهای LCD به کار گرفته می شود.قیمت لوله استیل ۳۰۴ – پترو پارسیان عرضه بهترین قیمت لوله استیل
گروه دو:
استیل ۴۳۰ , شاخص ترین این گروه نوع ۴۳۰ می باشد که کروم آن بین ۱۴-۱۸ % می باشد و پر مصرف ترین استنلس استیل از نوع مغناطیسی ( بگیر) می باشد ( حدوداً ۴۸ درصد مصرف کل جهانی این نوع ازاستیل ها به علت بالا بودن میزان کروم (۱۴-۱۸ %) دارای مقاومت بالا در برابر خوردگی بوده و شباهت زیادی به استنلس استیل پایه گروه غیر مغناطیسی یعنی آلیاژ ۳۰۴ دارد . مصارف دیگر این نوع استنلس استیلها در ساخت دیگ ماشین های لباس شویی است استنلس استیل ۴۳۰ معمولا جایگزین خوبی برای استیل غیر مغناطیسی آلیاژ ۳۰۴ بوده و در اقلام و وسایل خانگی مانند ماشینهای ظرفشویی، ظروف آشپزخانه (قابلمه و ماهی تابه و اجاق گاز) مورد استفاده گسترده دارد.
گروه سه : استیل های این گروه نیز شامل (۱۴-۱۸ % کروم ) بوده هر چند عناصر ثابت کننده مانند تیتانیوم ، نیوبیوم نیز به صورت فعال در ترکیب وجود دارند از جمله این استیلها به انواع ۴۳۰TI-439-441) می توان اشاره نمود. در مقایسه با گروه ۲ این سری از استنلس استیلهای بگیر قابلیت بهتری در جوش پذیری , فرم گیری از خود نشان می دهند و در اکثر موارد از سری های غیر مغناطیسی ۳۰۴ رفتار بهتری از خود بروز می دهند.مصارف عمده این گروه ساخت سینک ظرفشویی، لوله های تبادل حرارتی (صنایع شکرسازی و انرژی و غیره) سیستم های اگزوزهای با عمر طولانی تر( از نوع ۴۰۹) و نیز قسمتهای جوش شده در ماشینهای لباسشویی می باشد. در موارد مصرفی که استفاده از آلیاژهای استنلس های ۳۰۴ به نظر بالاتر از حد مورد نیاز و از لحاظ مادی غیر اقتصادی بنظر می آیند این نوع از استنلسهای بگیر جایگزین مناسبی می باشند.قیمت لوله استیل ۳۰۴ – پترو پارسیان عرضه بهترین قیمت لوله استیل
گروه چهارم: شامل استنلسهای ۴۳۴،۴۳۶، ۴۴۴ (مولیبدن در ترکیب) که ۷ درصد از مصرف را به خود اختصاص می دهند. این گروه از آلیاژها شامل مقداری مولیبدن اضافه شده جهت افزایش مقاومت در برابر خوردگی می باشد . مصارف معمول این گروه از آلیاژ در ساخت تانک آب گرم ، آبگرمکن های خورشیدی ، قسمتهای بیرونی سیستم اگزوز ماشینها ، کتری های برقی ، پنل خارجی و غیره می باشند.
سری ۴۴۴ از نظر مقاومت در برابر خوردگی می تواند مشابه سری ۳۱۶ مقاوم در برابر اسیدهای رقیق عمل نماید.
گروه پنجم : شامل استنلسهای با ۳۰ الی۱۸ % کروم می باشند که در گروههای دیگر قابل دسته بندی نباشند. از انواع آن می توان به نوع های ۴۴۵، ۴۴۶،۴۴۷، و غیره اشاره نمود. ( این گروه ۲ درصد از مصرف کل را به خود اختصاص می دهند).
این سری دارای کروم اضافی و همچنین مولیبدن جهت افزایش مقاومت در برابر خوردگی می باشد (مانند نوع ۳۱۶٫( و مصرف عمده ی این سری در محیط و آب دریا و در شرایط سخت خوردگی است. شایان ذکر است مقاومت خوردگی سری JIS 447 معادل فلز تیتانیوم می باشد که بسیار از لحاظ مقاومت در برابرخوردگی قابل اهمیت هستند .( برای دریافت قیمت لوله استیل ۳۰۴ با کارشناسان گروه پتروپارسیان تماس حاصل فرمایید .)
مزیت آهن ربا بودن استنلسهای مغناطیسی: اینگونه پنداشته میشود که چون استنلس بگیر دارای خاصیت آهن ربایی است ، بنابراین به صورت واقعی ضد زنگ نبوده و مانند فولادهای ساده کربنی زنگ می زند که این تصور کاملا اشتباه است . لازم به ذکر است تنها به دلیل تفاوت ساختمان اتمی است که بعضی از استینلس استیلهای مغناطیسی( بگیر) و شماری از استیلهای غیر مغناطیسی (نگیر) می گردندکه این امر در پایدار ماندن یا عدم پایداری فاز آستنیت در استنلس استیل میباشد که دلیل آن وجود عناصر آلیاژی مانند نیکل و کروم میباشد .
(برای دریافت قیمت لوله استیل ۳۰۴ با کارشناسان گروه پتروپارسیان تماس حاصل فرمایید .)
خواص ضد خوردگی استنلسهای مغناطیسی(بگیر):آلیاژ استنلس استیل به دلیل داشتن فلز کروم در برابر خوردگی مقاوم گردیده است.آلیاژ ها کلا در مقابل خوردگی ها به نسبتهای مختلف دارای ضعف و خوردگی های موضعی می باشند هرچند استنلس استیل بصورت قابل ملاحظه ای نسبت به فولادهای کربنی (فولاد های دارای عناصر آلیاژِ پایین تر)در مقابل خوردگی مقاوم می باشند.فلز کروم در استنلس استیل ( نه تنها عنصر نیکل که گاهی اوقات تصور می گردد .) عامل اصلی مقاومت این فلز در برابر خوردگی است. (به علت بوجود آوردن لایه ای مقاوم در مقابل اکسید%


جمعه ۱۴ خرداد ۱۳۹۵ - دسته: لوله استیل, لوله استیل 304

برچسب ها: - - - - - - - - - - - -

دیدگاهها:

امکان ارسال دیدگاه برای این مطلب وجود ندارد.


تمامی حقوق این سایت برای شرکت پتروپارسیان محفوظ می باشد.طراحی شده توسط میلاد زارع